Анотація дисципліни

Предметом вивчення навчальної дисципліни є вивчення системи, яка придатна для періоду переходу від «економічної людини ХХ століття» до «геоекономічної людини ХХI століття».
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів:
1. Глобалізація та глобальне управління
2. Глобальний менеджмент

Революційні трансформації економічних і соціальних структур у ХХ столітті підвели світ до формування принципово нового глобального світового порядку та адекватної йому системи глобального менеджменту.
До глобального менеджменту слід віднести започатковану Римським клубом (1968 р.) систему глобального прогнозування, моделювання та програмування.
Перед людством постало завдання знайти нову організаційну форму, спроможну діяти в глобальних масштабах. Йдеться про систему глобального менеджменту, придатну для періоду переходу від «економічної людини ХХ століття» до «геоекономічної людини ХХІ століття». Політизація економіки відбувається одночасно з глобальною економізацією політики. Як наслідок, уже сьогодні є підстави говорити про фактично керований характер світової економіки, який свідомо організовується заради тотальних інтересів глобалізаторів.
Одним із важливих феноменів загального процесу глобалізації є формування системи глобального менеджменту, яка за допомогою модерних комунікаційних технологій витісняє традиційні національно-локальні системи менеджменту.

Мета і завдання дисципліни

Метою вивчення навчальної дисципліни є забезпечення здобувачів вищої освіти комплексом знань, умінь та навичок, необхідних для застосування в професійній діяльності у сфері глобального менеджменту, становлення глобальної економіки, потенційних можливостей розвитку національних економік в умовах глобалізації, ефективних стратегій для реалізації цих можливостей, а також особливостей управління глобалізаційними процесами.
Основним завданням вивчення дисципліни є забезпечення студентів знаннями про теорію та практику глобального менеджменту; вивчення основних концепції і парадигм глобального менеджменту; засвоєння основних методичних підходів аналізу глобального розвитку та особливостей формування національних і міжнародних стратегій розвитку економіки в умовах глобалізаційних процесів; вивчення сучасних ринкових та інституційних методик глобального менеджменту.